Fundacja „na swoim” – podziękowania

Z prawdziwą radością informujemy Państwa, że doczekaliśmy się momentu, na który czeka niemal chyba każda organizacja pozarządowa. W końcu jesteśmy „na swoim”! Dzięki Arturowi Lijewskiemu – prezesowi Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu możemy cieszyć się pomieszczeniem, w którym będziemy mogli w godnych warunkach klasyfikować znalezione przedmioty, oczekiwać na decyzje Konserwatora Zabytków, spotykać się z rzeczoznawcami i specjalistami w swoich dziedzinach. Nasze przedmioty, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być zabytkami, po wstępnej konserwacji spokojnie będą czekały na swoje dalsze losy w postaci decyzji Konserwatora i docelowej lokalizacji. To ogromna ulga dla nas, naszych Przyjaciół i Współpracowników.

Dziękujemy również Prezydent Miasta Kołobrzeg Annie Mieczkowskiej za przychylność i wyrażenie zgody na udostępnienie tego pomieszczenia.

Coś przez skórę czujemy, że dopiero teraz rozwiniemy skrzydła… 😉 Lokalna historia jest tego warta.

Widoków, zwłaszcza wieczorem, kiedy most portowy świeci, a port układa się do snu, możecie nam Państwo zazdrościć. Sami patrząc na pracę naszych rybaków, służb ratowniczych, pracę w porcie, jesteśmy dumni, że Kołobrzeg jest miejscem naszej siedziby. Miasto, które ma tak piękną i burzliwą historię, jest prawdziwą perełką.

Dziękujemy raz jeszcze!